17,07 €
keyboard_arrow_down
Terra Kahvat - Valurauta - cc 160 mm
SKU
14-2011-243-H160
17,07 €
Varastossa
doneSaatavuus : Varastotuote - pakataan ja toimitetaan yleensä 1 arkipäivän kuluessa +
katso toimitusvaihtoehdot
Toimitustavat
Posti:
5-8 arkipäivää
DHL Express:
1-2 arkipäivää
Posti:
3-5 arkipäivää
Terra vedin kuuluu sarjaan, joka koostuu nupuista ja vetimistä valuraudasta. Kovera pohja jatkuu sylinterimäisiin jalkoihin, jotka liittyvät kaappiin. Sivulta katsottuna muoto näyttää lähes kartiomaiselta – ainutlaatuinen yksityiskohta vetimissä. Valmistettu valuraudasta mattamustalla pinnalla, samasta materiaalista kuin monet laadukkaat keittiövälineet. Terra on saatavana yhtenä kokona ja sen voi yhdistää Terra-nuppiin samasta sarjasta.

Merkki
Perustettu vuonna 1977 Lars Ole Hansenin toimesta, Furnipart toimi aluksi hänen kotonaan vain yhden työntekijän voimin.
Nyt, yli 40 vuotta myöhemmin, se on yksi Pohjois-Euroopan johtavista brändeistä alallaan. Laatu, muotoilu ja toiminnallisuus korostuvat jokaisessa Furnipartin tuotteessa.

Asennusohjeet
Kahvojen ja nuppien asentaminen on helppoa eikä vaadi kehittyneitä työkaluja tai erikoistaitoja. Seuraa vain alla olevia yksinkertaisia ohjeita
1
Valmistele ja poraa reikäMerkitse reikä kaapin oveen ohuella kynällä. Poraa 4,5 tai 5 mm:n poralla kaapin etupuolelta. Ulostuloreiän mahdollinen jakauma näkyy kaapin takapuolella eikä näy etupuolella
2
Asenna kahvatAsenna kahva mukana toimitetuilla M4-ruuveilla. Älä käytä porakonetta kahvaa kiinnittäessäsi. Käytä sen sijaan tavallista käsikäyttöistä ruuvimeisseliä ja ruuvaa M4-ruuvit niin tiukalle kuin koet mahdolliseksi. Liian suuri vääntömomentti voi vahingoittaa kahvoja tai ruuvia
3
InspiraatioVinkkejä, jos sinulla on monta kahvaa asennettavana samaan paikkaan jokaiseen kaappiin, voi olla kannattavaa tehdä yksinkertainen malli laudasta ja yksinkertaisesta puusta.
ENITEN MYYDYT











