Hinta alkaen: 9,99 €

D-Lite Kahvat - Harjattu Messinki

SKU
147822-H32 / 147822-H160
Hinta alkaen: 9,99 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
Vaihtoehdot:
  1. D-Lite Kahvat - Harjattu Messinki
Saatavuus : Varastotuote - pakataan ja toimitetaan yleensä 1 arkipäivän kuluessa + katso toimitusvaihtoehdot

Toimitustavat

Envelope
Posti:
5-8 arkipäivää
Plane
DHL Express:
1-2 arkipäivää
Truck
Posti:
3-5 arkipäivää

Harjattua messinkiä oleva D-Lite-kahva tuo lämpöä ja hienostuneisuutta mihin tahansa huonekaluun. Sen kaareva muotoilu ja hieno pintakäsittely luovat pehmeän, tyylikkään ilmeen, joka sopii sekä moderniin että klassiseen sisustukseen.

Kestävästä metallista valmistetussa kahvassa, jossa on harjattua messinkiä oleva pinnoite, yhdistyvät lujuus ja hienovarainen kiilto. Harjattu rakenne vähentää sormenjälkiä ja korostaa metallin luonnollista sävyä antaen sille hienostuneen ja ajattoman ilmeen.

D-Lite-kahva on saatavana useissa eri koossa, ja se sopii täydellisesti laatikoihin, kaappeihin ja vaatekaappeihin. Sen minimalistinen muotoilu ja kultainen sävy tuovat ylellisen kosketuksen häiritsemättä huonekalujesi yleistä tyyliä.

Näytä lisää
Tuotteen tiedot
Materiaali:
Zink-Alloy anchor_icon
Suunnittelijat:
Adam Laws anchor_icon
Finish:
Harjattu anchor_icon
Merkki:
Asennus:
M4 Ruuvi anchor_icon
Päällyste:
Mittaukset
anchor_icon

Furnipart

Merkki


 

Perustettu vuonna 1977 Lars Ole Hansenin toimesta, Furnipart toimi aluksi hänen kotonaan vain yhden työntekijän voimin.

Nyt, yli 40 vuotta myöhemmin, se on yksi Pohjois-Euroopan johtavista brändeistä alallaan. Laatu, muotoilu ja toiminnallisuus korostuvat jokaisessa Furnipartin tuotteessa.

Kahvojen asentaminen

Asennusohjeet


 
Kahvojen ja nuppien asentaminen on helppoa eikä vaadi kehittyneitä työkaluja tai erikoistaitoja. Seuraa vain alla olevia yksinkertaisia ohjeita
1
Valmistele ja poraa reikä
Merkitse reikä kaapin oveen ohuella kynällä. Poraa 4,5 tai 5 mm:n poralla kaapin etupuolelta. Ulostuloreiän mahdollinen jakauma näkyy kaapin takapuolella eikä näy etupuolella
2
Asenna kahvat
Asenna kahva mukana toimitetuilla M4-ruuveilla. Älä käytä porakonetta kahvaa kiinnittäessäsi. Käytä sen sijaan tavallista käsikäyttöistä ruuvimeisseliä ja ruuvaa M4-ruuvit niin tiukalle kuin koet mahdolliseksi. Liian suuri vääntömomentti voi vahingoittaa kahvoja tai ruuvia
3
Inspiraatio
Vinkkejä, jos sinulla on monta kahvaa asennettavana samaan paikkaan jokaiseen kaappiin, voi olla kannattavaa tehdä yksinkertainen malli laudasta ja yksinkertaisesta puusta.
ENITEN MYYDYT
Allabeslag Sverige AB © 2025